English
 
به انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود


* شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سهلان


توسعه تولیدی و صنعتی شهر تبریز در سال 1349 و نیاز بازار به وجود انبار، منجر به تملک 247 هکتار زمین در مسیر جاده صوفیان از سوی شرکت انبارهای عمومی شده و در سال 1351، نخستین فعالیت‌های انبارداری از سوی این شرکت در منطقه سهلان تبریز شکل گرفت که در نهایت در سال 1354 با راه‌اندازی و آغاز فعالیت گمرکی، فعالیت‌های تخلیه، بارگیری و انبارداری شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی سهلان آغاز شد. 
گفتنی است، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 1389، شرکت در درون منطقه ویژه اقتصادی سهلان قرار گرفت و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران از سوی دولت محترم جمهوری اسلامی به عنوان سازمان مسئول این منطقه معرفی شد. بر این اساس، خدمات این شرکت از سال 1391 و با اجرایی شدن فاز تجاری منطقه ویژه، بر اساس رویه جدید ارایه می‌شود.
موقعیت جغرافیایی این شرکت مانند قرار گرفتن در فاصله 15 کیلومتری شهر تبریـز، 10 کیلومتری فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، حضور در مسیــر جاده ترانزیتــی ایران-اروپا و ایران-آسیای مرکزی، هم‌جواری با پایانه حمل‌ونقل زمینی استان (تیر پارک) و شهرک سرمایه‌گذاری خارجی و شهرک صنعتی بعثت (در حال احداث)، قرارگیری در مسیر ارتباطی کشورهای حوزه قفقاز (CIS) و قرارگیری در آزادراه قریب‌الوقوع تبریز ـ بازرگان و مسیر جاده ابریشم و هم‌جواری با کشورهای ترکیه، آذربایجان و ارمنستان، حضور در مسیر راه‌‌آهن ایران-اروپا و آسیای میانه از طریق مرزهای جلفا و سرخس و همچنین افزایش سطح مبادلات از طریق مرزهای شمالی (بازرگان، جلفا و نوردوز) و غربی کشور (سرو) و حضور گمرک در این منطقه، موجب شده این شرکت به یکی از مبادی مهم ورود کالا به کشور تبدیل شود.


مزایا: 
برخورداری از موقعیت ممتاز جغرافیایی و مطمئن‌ترین نقطه ارتباطی میان مراکز مهم تولیدی و مصرفی ایران با کشورهای اروپایی، آسیای میانه، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و عراق
دارای 14 کیلومتر ریل ‌آهن اختصاصی تا مجاورت سکوی انبارهای شرکت
استقرار در منطقه ویژه اقتصادی و تبعیت از قوانین مناطق ویژه از جمله «صدور گواهی مبدأ و قبض انبار قابل معامله تفکیکی و...» و « متروکه نشدن کالا و امکان تمدید مهلت توقف کالا»
استقرار در مسیر جاده ترانزیتی ایران-اروپا و آسیای میانه
استقرار در مسیر ریلی ایران-اروپا
نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز
برخورداری از شانتینگ‌یارد (بارانداز) ریلی 
داشتن پایانه اختصاصی صادراتی کانتینری
هم‌جواری با پایانه بار (تیر پارک) و شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی
مجهز بودن به گمرک فعال و توان‌مند با تأسیسات جانبی از قبیل آزمایشگاه، نمایندگی اداره استاندارد، قرنطینه نباتی و ...
پایین بودن نرخ هزینه‌های عملیاتی نسبت به سایر فعالان بخش عمومی و خصوصی 
داشتن توان بالفعل و ارایه خدمات جابه‌جایی بیش از دو میلیون تن کالا در شرایط موجود و توان بالقوه جابه‌جایی بیش از سه میلیون تن کالا در هر سال
امکان انجام بیمه تمامی کالاها


امکانات:
برخورداری از نیروی انسانی توان‌مند و متبحر
دارای 345 هزار و 757 مترمربع انبارهای مختلف، شامل:
o 6 باب هانگار به متراژ 24 هزار و 864 مترمربع
o 7 باب انبارهای مسقف محصور گمرکی و غیر گمرکی به متراژ 48 هزار و 864 مترمربع
o 9 باب انبارهای ویژه کالاهای خطرناک به متراژ 2 هزار و 363 مترمربع
o 45 بازانداز بتنی به متراژ 269 هزار و 667 مترمربع
دارای دفاتر اداری ویژه مشتریان، شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی و نمایندگان کالا در کنار تعدادی از نمایندگان که زمینه‌ساز پنجره واحد تجارت فرامرزی به‌منظور تسریع امور اداری مشتریان و جلوگیری از اتلاف وقت آنان در راستای تکریم ارباب‌رجوع می‌باشد.
مکانیزه بودن امور اداری، مالی و عملیاتی ورود و خروج کالا تحت نظارت مرکز صدور اسناد
دارای دو دستگاه باسکول 60  تنی دیجیتالی
مجهز به انواع ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن جابه‌جایی، تخلیه و بارگیری کالا
بهره‌مندی از دو مرکز آشیانه آتش‌نشانی مجهز به امکانات پیشرفته و پرسنل مجرب
مجهز بودن به ترمینال کانتینری با ظرفیت پذیرش سالانه تا 25 هزار کانتینر
انجام مجموعه فعالیت‌های گمرکی در تمامی زمینه‌ها و رویه‌های گمرک ج.ا.ا. شامل واردات، صادرات، ترانزیت داخلی و خارجی و... در شرکت


خدمات قابل ارایه:
- خدمات گمرکی: شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سهلان به عنوان یکی از شرکای کاری مورد اعتماد گمرکات کشور، اموری مانند انبارداری، تخلیه، بارگیری، حفاظت و ایمنی کالا را در چارچوب رویه‌های گمرکی و تجاری همچون واردات، صادرات، ترانزیت خارجی و داخلی و ... برعهده دارد. همچنین امکان صدور گواهی مبداء کالاهای صادراتی و وارداتی، ترانزیت و صدور مجدد کالا بدون محدودیت، مبادلات بازرگانی با خارج از کشور با حداقل تشریفات گمرکی و امکان صدور محصولات تولیدی به خارج از کشور از دیگر خدمات این حوزه است که به مشتریان شرکت ارایه می‌شود.
- خدمات غیرگمرکی: این شرکت تعدادی از انبارها را حسب نیاز و درخواست مشتریان به بخش غیرگمرکی اختصاص داده که با انعقاد قرارداد، انبار اجاره‌ای در اختیار امانت‌گذاران قرار می‌گیرد و توسعه انبارهای غیرگمرکی و ارایه خدمات مرتبط با این انبارها، همواره از اولویت‌های این شرکت بوده است. همچنین به موجب آیین‌‌نامه مصوب، شرکت علاوه بر اعمال تمهیدات ایمنی، حفاظتی و حراستی، کالاهای وارده به انبار (از زمان ورود تا خروج کالا) را در مقابل تمامی خطرات احتمالی بیمه می‌کند.